Rajd dla Dzieci Osieroconych.

Kolejna rowerowa wizyta.

6 sierpnia odwiedził nas Piotr Falc. Cała trasa rajdu Pana Piotra liczy około 2500 km! Powrót do Gdańska planowany jest na 10-11. sierpnia.

Pan Piotr promuje Fundusz Dzieci Osieroconych, którego głównym celem jest aktywne towarzyszenie w żałobie, polegające między innymi na wsparciu psychicznym i pomocy ekonomicznej rodzinie, której sytuacja materialna, wraz z odejściem jednego z jej członków - pacjenta hospicjum - nagle się pogarsza.

W przypadku rodzin z przewlekle chorymi dziećmi Fundusz w szczególny sposób opiekuje się ich zdrowym rodzeństwem. Wśród funduszowych inicjatyw bardzo ważne jest wsparcie edukacyjne, umożliwiające rozwijanie zainteresowań i nadrobienie ewentualnych braków w nauce, a także zakup wyprawek szkolnych, prezentów z okazji świąt i Dnia Dziecka oraz organizacja wyjazdów wypoczynkowych.

Piotr, który sam uległ ciężkiemu wypadkowi, był prawdziwym wyzwaniem dla kolejnych rehabilitantów. Do końca życia miał pozostać niesprawny, ale dzięki samozaparciu i ogromnej pomocy otoczenia ze swojej dramatycznej przygody wyszedł właściwie bez szwanku. - Sport był dla mnie zawsze szalenie ważny. Dałem radę, bo codzienne treningi, do których przyzwyczaiłem organizm, zamieniłem na rehabilitację - podsumowuje, odwołując do strony sportpomaga.pl, założonej specjalnie z okazji wyprawy. Swoim rajdem Piotr chce pokazać, że warto marzyć, nawet jeśli okoliczności zewnętrzne są wybitnie niesprzyjające.

Go to top