Maluchy mogą poznać Hospicjum

Nieuleczalna choroba dziecka jest trudnym doświadczeniem dla jego najbliższego otoczenia. Bardzo często nie wiemy, jak się zachować w obliczu takiej tragedii. Tym bardziej dotyczy to najmłodszych, nie mających wielu okazji do bycia skonfrontowanym z takim problemem.
Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych zaprasza do aktywnego udziału w bardzo niecodziennym przedsięwzięciu - w projekcie mającym na celu uwrażliwienie dzieci uczęszczających do szczecińskich Przedszkoli i Szkół Podstawowych na tematykę nieuleczalnej choroby ich rówieśników, przebywających pod opieką naszej Fundacji.

Proponowane przez nas zadanie będzie polegało na przeprowadzeniu spotkań z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat, by na podstawie przygotowanej przez pedagoga (Agnieszkę Szeląg) i plastyka (Beatę Staszak) książczeczki-kolorowanki przedstawić im małą, hospicyjną Pacjentkę - Zosię, która jest ich równolatką. Spotkanie będzie trwało maksymalnie jedną godzinę lekcyjną.
Pragniemy podkreślić, że nasza książeczka uzyskała pozytywną recenzję Pani dr Edyty Sielickiej, pedagoga, na co dzień wykładowcy akademickiego, analizującego kwestie tanatopedagogiczne w procesie wychowania.
Jeśli uznają Państwo, że projekt ma ciekawy wymiar - prosimy o skontaktowanie się z nami na adres mailowy info@zhdd.pl
Spotkania - które mają bezpłatny charakter - zostaną zorganizowane w tych Przedszkolach i Szkołach Podstawowych, które zgłoszą się do programu jako pierwsze. Takich miejsc mamy 35, ale ich liczba topnieje z każdym dniem.

Projekt finansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Go to top